Archív novinek


1.11.2018

Česká národní banka 1.11. zvýšila základní úrokovou sazbu na 1.75%. Jedná se o páté zvýšení sazeb v roce 2018. Podle Bankovní rady ČNB se ekonomika v některých částech přehřívá a zároveň je třeba omezovat inflační tlaky, které vyvolává rychlé zvyšování příjmů domácností. Od základní sazby ČNB se odvíjí i tržní úrokové sazby, takže lze očekávat zdražení některých úvěrů pro domácnosti i firmy. IMMO Leasing je v tomto směru konzistentní a úrokovou politiku zatím nemění.

1. 10. 2018

ČNB zavedla nová doporučení pro poskytování hypoték: Česká národní banka zpřísnila od 1. října 2018 podmínky pro poskytování hypotéčních úvěrů. Jde o 2 omezení: 1. Podíl měsíčních splátek všech dluhů k čistému měsíčnímu příjmu může činit maximálně 45% - ukazatel DSTI (Debt Service To Income). 2. Výše všech dluhů (včetně zamýšlené hypotéky) nesmí překročit 9násobek ročního čistého příjmu - ukazatel DTI (Debt To Income). Společnost IMMO Leasing nová pravidla začala dodržovat s předstihem. Její stávající ani noví klienti nejsou tímto opatřením dotčeni.

18.08.2018

Naše 6leté působení v oblasti úvěrů pro spotřebitele jsme potvrdili získáním Licence ČNB k poskytování spotřebitelských úvěrů dne 23.5.2018. Licence ČNB je novým zákonným požadavkem. Její udělení naší společnosti úspěšně završilo náročný 18měsíční certifikační proces.

Pošlete nám svou poptávku